Розвал сходження

Чи траплялося вам керувати автомобілем, який періодично тягне в бік? Або кермо трохи повернутий убік, в той час як ви їдете абсолютно прямо? Це перші сигнали того, що розвал сходження не відрегульовані. Потрапивши в особливо глибоку яму, є ймовірність порушити кути установки коліс, що і викликає перераховані вище проблеми. Ще одним сигналом про неполадку є нерівномірний знос шин. У будь-якому з цих випадків необхідно звернутися в автосервіс, де вам допоможуть налаштувати розвал сходження.

Розвал-сходження – що це?

Стенд 3D розвал сходження

Розвал сходження або схід розвал – це назва принципу установки положення коліс на авто. Дану позицію визначають кути, які займають колеса. Кут установки коліс впливає на маневровість, стійкість машини, а також зчеплення шин з дорогою. Регулювання розвалу сходження – це процес виставлення точних і правильних, що підходять під конкретне авто, кутів коліс за допомогою спеціального обладнання.

Процес регулювання розвал сходження

У процесі регулювання враховуються три показники:

Розвал – кут положення шини при зіткненні з дорогою. Даний параметр покликаний забезпечувати максимальне зчеплення шин з дорогою, а також покращувати стійкість та маневровість автомобіля;
Сходження – кут між вектором руху авто і напрямком колеса. Даний параметр впливає на швидкість та ступінь зносу покришок;
Кастор – кут прямого поздовжнього нахилу шини. Даний параметр дає можливість керма повертатися в центральну вихідну позицію, а також відповідає за стійкість автомобіля.

Для точного регулювання розвал-сходження необхідний 3D стенд. Раніше використовувалися лазерні стенди, які мали високу похибкою одержуваних показників. Зараз використовуються стенди, оснащені комп’ютером, які автоматично здійснюють всі необхідні розрахунки з мінімальними показниками похибки.